# Aktuality

publikováno: 27.2.2024 MUŽI ZAKONČILI SOUSTŘEDĚNÍ PROHROU

Muži zakončili své tradiční soustředění nedělním zápasem proti rezervě Jaroměře, která po podzimní části drží druhé místo v tabulce.               

                                                                                                                                   

                                                                                                                 
FK JAROMĚŘ "B"                 FK HŘEDLE 
přípravný zápas mužů

5 : 4  ( 3 : 1 )

branky FK Hředle: Jiří Pelc, 3x, Tomáš Čuda

sestava FK Hředle: J. Sklenář - T. Vitner, J. Vitner, Kroupa, Sedláček - Vodrážka, M. Vitner, Bečirovič, T. Čuda - Pelc, M. Čuda

střídal: P. Sklenář

trenér: Jan Sklenář

 

Úvod zápasu se našemu týmu vůbec nevydařil. Poprvé totiž inkasoval již po pěti minutách, kdy po standartní situaci hráči Jaroměře zcela nepokrytí neměli problém dostat míč poprvé za záda J. Sklenáře. Za pět minut to bylo o dva, když hrubku Kroupy potrestali druhou trefou. Po čtvrthodině to bylo již o tři, kdy hráči Jaroměře využili dalšího luxusního prostoru. V tu chvíli to vypadalo na neskutečný debakl. Jenže po čtvrthodině se náš tým konečně rozhýbal a začal přebírat otěže zápasu. Začalo to třemi velkými šancemi Pelce, který zůstaly neproměněny.  Až po půlhodině hry se po lajně prosadil Sedláček a přízemním centrem našel před brankou Pelce, jenž patou dostal míč za brankáře rezervy Jaroměře.  O chvíli později mohlo být ještě lépe. To byl ve vápně faulován M. Vitner, ale jeho bratr poslal penaltu pouze do tyče. A i přes další solidní příležitosti našeho týmu, zůstal stav do poločasu nezměněn.

Druhý poločas začal v jednoznačné režii našeho týmu, který si vytvářel tlak a s ním i šance. Z jedné z nich se prosadil T. Čuda a snížil na rozdíl jediné branky. Neuběhla ani kompletní hodina hry a bylo vyrovnáno. Trefil se podruhé v zápase Pelc. Náš tým ani po vyrovnání nepolevoval, ale měl již jen spíše držení míče a z něj pramenící platonickou převahu. A tak přišla hodně divoká poslední desetiminutovka. Z jednoho z mála útoků Jaroměře se hráči z Náchodska trefili počtvrté. Jenže na jejich trefu odpověděl vcelku záhy opět Pelc, který zkompletoval hattrick. A byl to znovu Pelc, který mohl překlopit skóre ve prospěch našeho týmu. Bohužel ve vyložené situaci nedal a tak přišel trest. Druhá, naprosto přesně trefená střela k tyči, přinesla vedení pro tým z  náchodského okresu. A protože to bylo v poslední minutě, prostor na vyrovnání již prakticky nebyl. Přišel ještě rohový kop pro náš tým, ale z něj již neuhodilo.

 

 Hlasy po utkání:

Jan Sklenář: Prvních patnáct minut bylo příšerných po všech stránkách. Asi jsme se potřebovali po zátěži ze sousttředění rozběhat, protože poté jsme byli jednoznačně lepším týmem. Bohužel fatalní chyby v obraně nás připravily o lepší výsledek. Jinak zápas splnil účel s jakým jsme do něho šli.

 

Foto 1