publikováno: 6.5.2024 PERSONÁLNÍ I VÝSLEDKOVÁ KRIZE U ÁČKA POKRAČUJE

Po drtivé, ostudné a trapné porážce ve Velké Dobré zajížděli zelenobílí opět na hřiště soupeře - tentokrát do Švermova.  Ve 23. kole zde byla k vidění konfrontace mužstev, které čeká po sezóně pád do okresního přeboru  ! Obě mužstva navíc nastoupila do utkání bez několika hráčů a tak kvalita tohoto duelu krajské parametry určitě postrádala – domácí ale byli po většinu utkání „svižnější“, rychlejší, v přechodové fázi přímočařejší a navíc i produktivní, když nekompromisně trestali chyby zelenobílých ! Jejich vítězství tak bylo naprosto zasloužené !

TJ BANÍK ŠVERMOV                FK HŘEDLE
23.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

5 : 2  ( 3 : 2  )

branky: 8.min Ladislav Nachtigal, 15.min Ondřej Frühauf, 38.min Ondřej Frühauf, 62.min Petr Doubek - pok. kop, 86.min Petr Doubek   -   12.min Adam Vitner, 26.min Daniel Minařík
ŽK: 55.min Ladislav Nachtigal   -   44.min Ondřej Sedláček, 83.min Adam Vitner, 85.min David Minařík
diváků:  112
rozhodčí: Jiří Šebela - Miroslav Vlk, Jakub Šestořád
delegát FA:

sestava TJ Baník Švermov: Štochl - Nedvěd (76.min Zima), Vydra, Doubek, Hlavsa - Kraus, Frühauf (81.min Růžička), Nachtigal (69.min Cipl), Novák - Macek (87.min Neuman), Trejbal

trenér: Jiří Polák

sestava FK Hředle: Bečirovič - Sahaidak, J. Vitner, David Minařík, Čapek - T. Vitner (71.min Malecký), Sedláček, T. Čuda, D. Šmíd - Daniel Minařík, A. Vitner

trenér: Josef Petráš

Po „seznamovací“ pětiminutovce fauloval již v 9. minutě D. Šmíd na straně šestnáctky pronikajícího domácího hráče a Nachtigal z trestňáku technickou střelou na zadní tyč překvapil všechny včetně „Javora“ – 1:0 ! V minutě 13. využil chybné rozehrávky domácích na půlící čáře A. Vitner, uvolnil Dana Minaříka, jenž se prodral přes dva protihráče a uličkou uvolnil právě A. Vitnera, jenž podél vybíhajícího Štochla nezaváhal – 1:1 ! V minutě 16. se rozeběhl s míčem u nohy až z pozice krajního beka - prakticky jen stínovaný zelenobílými hráči - do útočné fáze FKH Hlavsa, Bečirovič si s jeho zakončením, ale i s dorážkou Macka dokázal poradil, na následnou dorážku osamoceného Frühaufa už ale stačit nemohl – 2:1 ! V minutě 27. už ale bylo opět vyrovnáno – to když T. Vitner našel odvahu v útočné fázi, obhodil si protihráče a přesnou přihrávkou našel v šestnáctce A. Vitnera, který míč narazil Danovi Minaříkovi, jenž se ze 14 metrů trefil přesně k tyči - 2:2 ! Povedená akce s gólovým zakončením! Ve 32. minutě mohli jít zelenobílí i do vedení, rohový kop T. Vitnera ovšem nikdo do sítě nezakončil a střela A. Vitnera ze standardky z dobré pozice skončila pouze nad břevnem ! A tak ve 38. minutě udeřilo na straně druhé, s dlouhým křižným nákopem J. Vitnera si nedokázali poradit T. Vitner se Sahaidakem, čehož využili domácí k rychlému brejku Vydrou, přihrávajícím Mackem a zakončujícím Frühaufem – 3:2 !

I do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí a již v 53. minutě mohl slavit hattrick po prostrčení míče svým spoluhráčem do šestnáctky Frühauf, Bečirovič ale jeho tutovku včasným vyběhnutím dokonale zmařil. V minutě 56. se po narážečce ocitl v gólové příležitosti i domácí kapitán Vydra, jeho zakončení ovšem postrádala to hlavní – přesnost ! Šance zelenobílých na solidnější výsledek žily až do minuty 63., kdy na samotné hranici šestnáctky „zavadil“ o nohy pronikajícího Frühaufa T. Vitner a jím domácím darovaný pokutový kop proměnil s přehledem Doubek – 4:2 ! Rozdílová branka sebrala hráčům FKH veškeré naděje na lepší výsledek, a přestože jim nešlo upřít i ve zbývající části duelu snahu dohrát duel důstojně, na víc už prostě síly neměli. V 86. minutě navíc domácí potrestali chybnou rozehrávku T. Čudy Doubkem pátou brankou – 5:1 ! A nakonec to mohl být i „půltucet“, to když se po nákopu domácích zjevil za obranou FKH Cipl, Javor neodhadl svým výběhem vzdálenost k míči a byl to až vracející se T. Čuda, jenž zabránil míči směřujícímu do opuštěné branky zaplout až do sítě ! Krátce poté výborně pískající sudí Šebela tento duel ukončil.

Utkání rozhodovali velmi dobře rozhodčí Jiří Šebela, kterému na lajnách asistovali Miroslav Vlk a Jakub Šestořád.

M. Sláma :Dnes jsme dorazili do Švermova s 12ti hráči – z toho byli 4 dorostenci a 2 kluci, které jsme si vytáhli z rezervního „B“ týmu. To není výmluva, to je konstatování – neúčast zraněných hráčů M. Vitnera, Slámy, Bechnera, Mrázka a dále Pelce či Koláře se ale někde projevit musí. I přes vysokou prohru kluci dnes bojovali, dopustili se ale mnoha chyb, které domácí nekompromisně trestali. Díky absenci zmiňovaných hráčů nám chyběla kvalitnější kombinace a v závěru i síly. Výhra domácích byla naprosto zasloužená. Musím vyzdvihnout i výkon všech rozhodčích. V sobotu k nám dorazí lídr z Dobrovíze, uvidíme, kdo bude moci nastoupit – předem ale nic nevzdáváme.