publikováno: 29.4.2024 REZERVA PO LACINÝCH CHYBÁCH PROHRÁLA V JANOVĚ

Rezerva jela na půdu Janova v hodně kombinované sestavě, ale na body dosáhnout mohla. Jenže laciné až žákovské chyby znamenaly, že domácí Janov si došel v naprosté pohodě pro vysokou výhru.

TJ SOKOL JANOV               FK HŘEDLE "B"
22.kolo HB KLINIKA Okresní přebor mužů

branky: 26.min Radek Konvalinka, 29.min Petr Dohnal, 34.min Radek Konvalinka, 54.min Radek Konvalinka, 59.min Marek Bradáč   -   12.min Vojtěch Beránek
ŽK: 60.min Martin Amler - 33.min Vojtěch Beránek, 60.min David Čapek
rozhodčí: Josef Žemlička - Milan Benda (laik), Pavel Hrbek (laik)

sestava TJ Sokol Janov: Tomášek - Jar. Koukal (74.min Štefl), Amler, Jan Koukal, Kloub - Kačírek, Kail, M. Bradáč, Dohnal (63.min Zuska st.) - Zuska ml., Konvalinka

trenér: Milan Amler

sestava FK Hředle "B": Malý - Kroupa (56.min Andrle), Čapek (63.min Hornof), Amauwah, Beránek - Vodrážka, D. Šmíd, Smutný, Loder - Sajner, Dolejš

trenér: Václav Holý

Rezerva nezačala na janovském "hřišti" vůbec špatně. V desáté minutě se k trestnému kopu postavil Vodrážka, ale jeho střelu okolo zdi dokázal domácí Tomášek vyrazit. Následující dlouhý aut dokázala domácí obrana s velikými obtížemi dostat ven z vápna jen k Beránkovi. Ten podle hesla když nevíš co s míčem, tak vystřel, vypustil nádhernou střelu ze třiceti metrů, která skončila v šibenici domácí branky. Až do pětadvacáté minuty se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, kde se šance příliš nerodily. Po pětadvaceti minutách hry si odskočill na polovině hřiště pro míč Zuska a přesným pasem nastartoval na levém křídle Konvalinku, který tváří v tvář proti Malému nezaváhal. Za čtyři minuty bylo s akciemi hostů ještě hůře. Po autovém vhazování se na pětadvaceti metrech od branky dostal k míči domácí Dohnal a jeho nepříliš razantní střela doprostřed brány přeletěla Malého a ten se musel hodně červenat. A za dalších pět minut bylo ještě hůře. Domácí autové vhazování bylo protečováno až na zadní tyč, kde pro Konvalinku nebyl problém vstřelit další branku.

Druhý poločas se hrál podle stejných not. Vcelku vyrovnaná hra a děsivé chyby hředelské rezervy. Jedna z nich přišla po deseti minutách druhého poločasu. Rozehrávku Malého vůbec nezvládl Kroupa, který následující souboj prohrál. K míči se dostal Konvalinka, který opět poslal nepříliš razantní střelu na Malého. Ten si na míč sice sáhl, ale mimo tři tyče ho dostat nedokázal. A za pět minut bylo ještě hůře. Opět takřka identická situace. Rozehrávka Malého na volného Beránka. Ten díky terénu vůbec nezvládl zpracování a Bradáč si nedělal žádné rozpaky a využil toho, že Malý zůstal hodně vysoko a mimo osu a poslal míč do opuštěné branky.

sestřih utkání: TJ Sokol Janov - FK Hředle "B"

fotogalerie od Lukáše Ilberga: TJ Sokol Janov - FK Hředle "B"