# Aktuality

publikováno: 14.1.2022 SLOVO PREZIDENTA KLUBU

Fotbalové jaro se blíží – co od něj očekávat ?

Již tuto sobotu startuje příprava „A“ mužstva (14:00, hřiště Chmel) na jarní část soutěžního ročníku 2021 – 2022, kterou máme víc než slibně rozehranou prakticky na všech frontách. „A“ mužstvo bude v jarních bojích usilovat z dosavadní průběžné pozice lídra tabulky okresního přeboru nejen o premiérový zisk titulu „okresního mistra“, ale i o premiérové vítězství v okresním poháru ! Rezervní „B“ tým má po úspěšném podzimu našlápnuto na prvenství ve IV. třídě a i mužstvo dorostu má po skvěle vydařené podzimní části v kladenském přeboru nejvyšší mety prakticky na dosah ! A zapomenout nemůžeme ani na naše nejmenší - mladší žáci, kteří se po podzimu pohybují rovněž v horní části tabulky, ale přece jen ještě upřednostňují před konečnými výsledky radost ze hry.

Naplnit sportovní cíle ke spokojenosti vedení FKH ale nebude určitě nic jednoduchého. Soupeři se proti našim mužstvům budou chtít ve všech soutěžích a ve všech utkáních určitě vytáhnout a zadarmo nám zcela jistě nic nedají. Čeká nás tak hodně náročné jaro, na které se musíme připravit co nejlépe !

Věřím tak, že příprava na druhou část skvěle rozehraného ročníku bude hodně náročná a že k ní se vší zodpovědností přistoupí všichni zainteresovaní ! Nechci se opakovat, ale startovní čára je pro všechny stejná. Tréninkových jednotek se tak kromě hráčů „A“ mužstva mohou samozřejmě účastnit i hráči rezervního týmu a po vzájemné dohodě mezi trenéry i vybraní hráči dorostu – konkurence v mužstvu není nikdy na škodu ! Osobně jsem toho názoru, že v rezervním mužstvu je hned několik hráčů, kteří by v případě kvalitní přípravy neměli problém naskočit do „A“ mužstva. Vše tak bude záležet pouze na nich samotných.

Dále zde chci připomenout, že nezbytnou součástí zimní přípravy bude i tradiční soustředění, které je plánované od 23.2. do 27.2.2022 opět do Nového Města nad Metují (když to dovolí epidemiologická situace // ubytování a většina sportovišť je již zamluvená, včetně přípravného utkání). I zde očekávám maximální účast hráčů „A“ mužstva (volná kapacita bude doplněna zájemci z řad B mužstva a dorostu). Jakmile to bude jen trochu možné, na soustředění se určitě pojede – dle vývoje EPI situace Vás budeme o soustředění průběžně informovat !

Závěrem - v zájmu klubu pak bude i to, aby do přípravných duelů nastupovali zejména ti hráči, kteří přistoupí k zimní přípravě zodpovědně, a to ve smyslu samotné docházky, ale i přístupu k jednotlivým tréninkům. Tedy ti, kteří budou pro mužstvo připraveni odvést na hřišti po všech stránkách 100% výkony, … výkony, které dovedou naše mužstva k vytyčeným cílům !

Foto 1