publikováno: 5.11.2023 VÝKON ŠPATNÝ, ALE TŘI BODY ZŮSTALY DOMA

Loučení s podzimem proběhlo v Traverza aréné vítězně, ale výkon nebyl dobrý. "Povinné" body proti Zavidovu zařídili branky Adama Vitnera a Ondřeje Sedláčka a protože soupeř nevyužil svého tlaku během druhého poločasu k více než jedné vstřelené brance, zůstaly všechny body v Traverza aréně. Spadlý kámen ze srdce, však musel být slyšet hodně daleko.

FK HŘEDLE               FC 05 ZAVIDOV
1.kolo ERDINGER Alhkoholfrei I.B třídy skupina A mužů

2 : 1  ( 1 : 0 )

branky: 3.min Adam Vitner, 51.min Ondřek Sedláček   -   65.min Jiří Hanych

ŽK: 44.min Adam Vitner, 66.min David Minařík, 70.min David Mrázek, 77.min Jiří Pelc   -   29.min Patrik Vitner, 44.min Jiří Křivohlavý

rozhodčí: Patrik Sandev - Lukáš Hájek, Tomáš Poncar

delegát FA: Josef Halaš

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais, Mrázek, David Minařík, Pelc (83.min Malecký) - Sedláček (90.min Daniel Minařík), Sláma, T. Čuda, T. Vitner (69.min J. Vitner) - A. Vitner, Bechner

sestava FC 05 Zavidov: A. Kraus - Jelínek, P. Vitner, Holý, P. Šíma - Kapoun, Devera ml., Hanych, Křivohlavý - Neveďal, Matějka

trenér: Daniel Devera st.

V závěrečném podzimním domácím duelu přivítali zelenobílí v Traverza aréně v regionálním krajském derby FC 05 Zavidov - tedy mužstvo, kterému se podobně jako našemu mužstvu na hřištích soupeřů vůbec nedaří ! A zatímco hosté přijeli do Hředel s cílem konečně s touto nelichotivou bilancí „něco udělat“, domácí chtěli potvrdit, že v domácích duelech odvádějí diametrálně odlišné výkony oproti těm venkovním ! Naplnit stanovené cíle ale nevyšly ani jednomu z mužstev - … hosté venku opět prohráli a výkon zelenobílých - zejména v poslední třetině utkání – nestál také za nic, … důležité tři body ale nakonec zůstaly přece jen v Taverza aréně !

Zelenobílí přitom začali poměrně aktivně a již ve 4. minutě, kdy vrátil Sedláček míč z odvráceného rohu do křídelního prostoru na T. Vitnera, gólově udeřilo ! To když gólman Kraus centr domácího záložníka vyboxoval pouze do míst, kde stál osamocený A. Vitner, pro kterého nebyl problém dopravit „merunu“ do poloodkryté svatyně – 1:0 ! I v dalších minutkách byli aktivnější domácí hráči, ze své snahy ale vytěžili pouze sérii několika rohů, které hostující hráči poměrně snadno odvraceli. Z prvního rohu Zavidova mohlo prozměnu udeřit na druhé straně, míč ale skončil pouze na boční straně tyče a jelínek se při dorážce neorientoval tak, jak by před zakončením měl ! Ve 23. minutě zakončil akci Davida Minaříka při přečíslení tři na jednoho Bechner trestuhodně nevydařenou přihrávkou na A. Vitnera, jenž mohl jít sám na branku ! Více jak desetiminutovou „mrtvou“ fotbalovou pasáž začala narušovat až zvýšená aktivita hostů, kteří se v rozmezí 35. – 38. minuty dostali hned do tří slibných příležitostí – Matějka z akrobatické pozice přestřelil a dvě slibné individuální akce Devery skončily na pozorné defenzivě FKH a ve druhém případě na parádním zákroku Bečiroviče ! Ve 40. minutě vybídl hostující tým k brejku nepochopitelnou zpětnou přihrávku T. Čuda, …. a mohl děkovat jen Dav. Minaříkovi ! Nakonec to byli ale domácí, kdo mohl ještě do poločasu navýšit skóre, Mrázek ale svoji hlavičku z výtečné pozice nasměroval pouze nad Krausovu branku !

I druhá půle začala z pohledu gólů lépe pro FKH, již v 50. minutě si na dlouhý nákop Mrázka naběhl Dav. Minařík, jehož vydařenou hlavičku vyrazil Kraus pouze před sebe a Sedláček byl u dorážky nejrychleji – 2:0 ! Následovala slabá čtvrthodinky oboustranně průměrného fotbalu, to změnila až minuta 64., kdy Sláma fauloval Deveru a Hanych z dobrých 26 metrů překvapil „Javora“, kterému míč podklouzl pod tělem - 2:1 ! Tato branka vlila hostům do žil novou krev a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. Zelenobílí předváděli v těchto okamžicích zoufalý výkon, nedokázali podržet míč, chyběl pohyb, kondice a i vzájemná podpora mezi hráči. Hostující akce zastavovala zelenobílá defenzíva často pouze za cenu žlutých karet. V 68. minutě hlavičkoval nebezpečně – byť nad branku – hostující P. Vitner, v minutě 75. doslova darovali domácí hostům roh a Matějka na zadní tyči orazítkoval již podruhé boční tyč Bečirovičovy branky ! Naštěstí pro FKH nedokázali hosté přetavit svoji herní převahu do více šancí – chyběla jim větší chytrost a finální přihrávka. Až v 84. minutě se opět dokázali prosadit i domácí, konkrétně Bechner, s jehož tvrdou ranou si ale dokázal Kraus poradit. A jen o minutku později to byl opět Bechner, kdo mohl po individuální akci Slámy rozhodnout, i tentokrát mu ale stál v cestě pohotový Kraus ! Vyrovnání na kopačce tak měl v 86. minutě opět Hanych, jenž se po otočce v šestnáctce dokázal i střelecky prosadit, naštěstí pro FKH pouze do míst, kde byl připravený „Javor“ ! Ve zbytku duelu již zelenobílí své těžce vydřené tříbodové vítězství uhájili !

Utkání rozhodoval velmi dobře rozhodčí Patrik Sandev, kterému na lajnách asistovali Lukáš Hájek a Tomáš Poncar. Delegátem utkání byl pan Josef Halaš

J. Sklenář: Jsem rád, že to dopadlo dobře. Všichni čekali, že to bude jasný zápas, ve kterém budeme brát tři body a to je velmi ošidné. Přitom do zápasu jsme vstoupili hodně dobře a první čtvrthodinu jsme měli rozhodnou. Možností na to, jak vstřelit více než jednu branku, bylo více než dost. Po čtvrthodině jsme přestali být aktivní a soupeře zbytečně začali pomalu pouštět do hry. Druhý poločas nám vyšel brankově opět na jedničku a v tu chvíli to vypadalo jako hotové. Jenže nevím proč, jsme se zbytečně začali bát a soupeř začal být lepší a mnoho k tomu nepotřeboval. Laciné snížení nás dostalo do ještě větší křeče a poslední půlhodinu jsme takřka jen odkopávali míče. Vůbec jsme nechtěli ani nedokázali podržet míč, změnit rytmus hry a to byla voda na mlýn zavidovským. Ti hrozili takřka z každé standartky. Naštěstí jsme to vysloveně ukopali i když jsme před koncem měli nějakou šanci na poklidné dohrání. Podali jsme nejhorší výkon na domácím hřišti v sezóně a máme z něj tři body. Nikdo se nebude už ptát jak, ale tři body nám nikdo nevezme. Máme před sebou poslední kolo. Hodně důležitý zápas. Uvidíme, ale dnešní výkon, by na Braškov nestačil. Každý zápas je ale jiný a začíná 0:0.

M. Sláma : Shrnu-li to dnes do jedná věty, buďme rádi za tři body, náš výkon nebyl zdaleka optimální.

fotogalerie od Šárky Krejčové: FK Hředle - FC 05 Zavidov