# Aktuality

publikováno: 30.10.2022 Z LÁN TŘI BODY ZNAČKY JAVOR

Sérii posledních tří podzimních kol, ve kterých změří zelenobílí své síly v rámci krajské soutěže regionálními derby s rakovnickými mužstvy, zahájili hráči FKH na Lánech. Parádní fotbalové počasí, solidní divácká kulisa a dramatický duel, ve kterém tahali zelenobílí po většinu utkání za „kratší konec provazu“, si ponechal své vyvrcholení až do závěrečných minut – v těch nejprve přežili Poddžbánští při obrovských šancích lánského mužstva – díky neskutečným zásahům Bečiroviče – „klinickou smrt“, aby si nakonec domácí Matějka vstřelil ve druhé minutě nastavení výstavního vlastence ! Ale pěkně popořádku ……

SK LÁNY           FK HŘEDLE

13.kolo I.B třídy skupiny A mužů

2 : 3  ( 1 : 1 )

branky: 6.min Ondřej Putík, 58.min Matěj Cafourek  -  33.min Denis Bechner - pok.kop, 67.min Denis Bechner, 90.min Jakub Matějka - vlastní
ŽK: 66.min Miroslav Slezák, 85.min Milan Petr  -  32.min Ondřej Sedláček, 66.min Adam Vitner
ČK: 32.min Josef Krátký, 92.min Jan Bejbl
diváků:  150
rozhodčí: Jan Červený - Adam Beneš, Petr Beneš
delegát: Jaromír Štefan

sestava SK Lány: Javůrek - Krátký, Jakub Matějka, Kedroň, Bejbl - Putík, Slezák, Petr, Cafourek - Reichl, Mušálek

trenér: Jaroslav Cafourek

sestava FK Hředle: Bečirovič - Rais (64.min J. Vitner), Mrázek, Pelc, Somol - T. Vitner (71.min Daniel Minařík), Sláma M. Vitner, Sedláček  - A. Vitner, Bechner

trenér: Jan Sklenář

Lánští vstoupili do utkání mnohem aktivněji a od prvních minut svojí nátlakovou hrou diktovali tempo zápasu. Hned v 1. minutě mohli potrestat podklouznutí Mrázka, ale ten ještě rychlou reakcí stačil nebezpečí odvrátit. Domácí ale chtěli ze svého úvodního tlaku vytěžit více, v osmi hráčích se hnali do útočné fáze, více kombinovali a jejich přímočarost, rychlost a důraz dělaly hráčům FKH problémy. Nikdo se tak nemohl ani divit, že již v 6. minutě dostali domácí od zelenobílých v šestnáctce tolik prostoru, že si během několika okamžiků mohli dovolit hned třikrát zakončit z nebezpečných pozic. Břevno, … úžasný zákrok Bečiroviče, ….. a gól z Putíkovy hlavy - 1:0 ! Zaslouženě zúročená aktivita domácích ! V 7. minutce si v brejkové situaci špatně předkopl míč Bejbl, jinak mohlo být s FKH ještě hůře. V 15. minutě prověřil Bečiroviče z trestného kopu z dobrých dvaceti metrů Putík. Hra zelenobílých byla v těchto okamžicích „neslaná – nemastná“, postrádala kombinaci a podpora útočné fáze byla velmi sporadická. Za celých dvacet minut tak zaujala pouze povedená střela T. Vitnera, ale jen do míst, kde stál připravený gólman Javůrek. Od tohoto okamžiku se ale začali hráči FKH pomalu otřepávat z domácí převahy a byli to oni, kdo mohl po křídelní akci, kterou rozjel T. Vitner a do šestnáctky odcentroval Bechner, vyrovnat. Sedláčkův pokus ale mířil jen nad branku ! O dvě minutky později po akci M. Vitnera, patičce Slámy a centru T. Vitnera stáhl nejzkušenější hráč domácích Krátký k zemi Sedláčka a nic jiného než pokutový kop se nedalo pískat ! Před zahráváním „jedenáctky“ ale ještě Krátký nepochopitelně uštědřil v již přerušené hře „kopanec“ dalšímu hráči FKH, čím naprosto zbytečně oslabil své spoluhráče - verdikt byl jasný, červená karta ! A když Bechner následně nařízený pokutový kop proměnil – 1:1, začínalo se od nuly. Domácí se v této fázi utkání soustřeďovali spíše na defenzívu a do poločasové pauzy již nechtěli inkasovat, to se ale mohlo stát v minutě 43., kdy Sláma po individuální akci posadil „na prdel“ Kedroně, ovšem tu největší možnost ke gólovému zakončení trestuhodně prováhal ! Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:1.

Ačkoliv vstoupili domácí do druhého dějství oslabeni o vyloučeného Krátkého, byli to opět oni, kdo diktoval tempo hry. A protože množství rohů, standardních situací i pološancí nebyly pro FKH dostatečným varováním, udeřili Lánští v 58. minutě i gólově ! Sedláček podskočil centrovaný míč, který zachytil u pomezní čáry Reichl, na jehož přesný centr si na zadní tyči naskočil Cafourek – a byť Bečirovič dělal, co mohl, skončil nakonec míč i s přispěním břevna v jeho síti – 2:1 ! Opět zcela zasloužené vedení domácích ! V 63. minutě se dostal po závaru před brankou FKH ke gólovému hlavičkovému zakončení Bejbl, Bečirovič ale svým zákrokem zelenobílé podržel. Do té doby opět velmi nevýrazní hráči FKH, kteří nedokázali převahu o jednoho hráče na hřišti nikterak zužitkovávat, zvedli hlavu až v minutě 68., .. a hned gólově ! To když si na třicetimetrový centrovaný míč Mrázka naskočil parádně Bechner a hlavou jej poslal z hranice šestnáctky nechytatelně za Javůrkova záda – 2:2 ! Parádní fotbalový moment ! Dlouhé minuty to pak vypadalo, že jsou obě mužstva s remízou smířená, nebylo tomu ale tak, domácí prahli po vítězství. A nutno přiznat, že k němu měli víc než blízko ! V 82. minutě vrátil nepovedený odkop FKH od branky Petr zpět do šestnáctky a ostrostřelec domácích Reichl měl na kopačce tři body – tyč Bečirovičovy branky ale byla proti !! Jen o minutku později zahrával domácí Putík standardku z rohu šestnáctky tak povedeně, že už všichni domácí hráči a fanoušci viděli míč v šibenici branky, … to, co ale předvedl Bečirovič, tak tomu museli zatleskat snad všichni přítomní – neskutečný zákrok !! V 86. minutě pak odmítli domácí plný bodový zisk dotřetice, to když po velkém závaru na hranici pokutového kopu a možná i ještě blíže nedokázali ani nadvakrát ve vyložených tutovkách překonat skvělého Bečiroviče !! Čtyři zahozené tutovky během čtyř minut ! Kalich hořkosti si tak nakonec museli domácí vypít až do dna – v 90. minutě odvrátil gólman Javůrek dalekonosnou standardku Bechnera na aut. Autové vhazování Dana Minaříka propadlo až před lánskou branku, kde se Matějka ve snaze poslat míč do bezpečí trefil hodně nešťastně a nechytatelně do vlastní branky – 2:3 ! Šokující závěr pro domácí ! Zmar domácích dokonal v 92. minutě Bejbl, jenž zezadu fauloval M. Vitnera, který se řítil sám na Javůrkovu svatyni, ….. červená karta, … a záhy konec dramatického duelu !

Utkání rozhodovali velmi dobře rozhodčí Červený Jan, kterému na lajnách asistovali Beneš Adam a Beneš Petr. Delegátem utkání byl Jaromír Štefan.

Hlasy po utkání:

J. Sklenář: Opět jsme předvedli na venkovním hřišti takový nemastný, neslaný výkon. Nehrajeme v posledních zápasech tolik zodpovědně směrem do obrany. Hráči asi létají díky momentálnímu postavení v oblacích, takže je na mně, abych je dostal zpět na zem. Pro Lány je výsledek velmi krutý, až nespravedlivý. Většinu zápasu byli oni lepším a živějším týmem a to i když hráli hodinu hry v deseti. V poslední desetiminutovce měli minimálně čtyři 100% šance na skórování, ale nás neskutečnými zákroky podržel Javor. Čekají nás poslední dva zápasy a oba doma. Musíme je zvládnout, abychom měli pro jarní část soutěže klid a dobrou výchozí pozici.

M. Sláma : Kdybych na tomto fotbale nebyl, tak bych to okomentoval slovy – tři body z Lán ? Super ! Jenže já tam byl, tři body máme, ty už nám nikdo nevezme, ale …….. jsou strašně nezasloužené. Jak se říká, za týden se na to nikdo ptát nebude, takový fotbal prostě někdy je. Jste lepší a prohrajete, jste horší a vyhrajete, a tak tomu bylo dnes. Lány byly po většinu času lepším mužstvem a to i přesto, že od 32. minuty hrály v deseti. My jsme z minima vytěžili maximum, ale herně to nebylo vůbec dobré. Kdyby Lánští proměnili v poslední desetiminutovce jen jednu ze svých čtyř tutovek, tak jsme odjížděli s nudlí u nosu, s ostudou, takže plácat po ramenou se po dnešním zápase určitě nebudeme – plácat mohou všichni jen skvělého Javora a neúnavně bojujícího Denise. Naopak, je to další impuls pro zintenzivnění zejména fyzické připravenosti každého jedince. Lány si vlastně prohrály utkání samy – zbytečná penalta, naprosto zbytečné vyloučení, několik neproměněných tutovek a ve finále v nastavení vlastní gól, vyloučení Bejbla už byla jen jeho nedisciplinovanost. Kdybych byl na místě trenéra Cafourka, asi bych to také nemohl skousnout, protože na jeden zápas je toho víc než dost. A ještě k rozhodčím, za mě odpískali tento duel výtečně, na začátku nasadili metr, který udrželi až do konce, po utkání jsem jim za toto poděkoval a poděkoval bych jim úplně stejně i v případě, kdybychom prohráli.